Restauracja halal w Warszawie

Restauracja halal w Warszawie

Halal, znane i rozumiane jest w kulturze zachodniej jako sposób odżywiania się muzułmanów. Zgodnie z tradycją, Koran zabrania spożywania krwi, mięsa wieprzowego i padliny. Pozostałe zwierzęta muszą zostać zgładzone zgodnie z zasadami uboju rytualnego.

Restauracja Skazka spełnia wszystkie normy lokalu halalMięso, z którego przygotowujemy dania, pochodzi wyłącznie od zaufanych rzeźników pochodzenia czeczeńskiego oraz inguskiego. Dzięki czemu zgodnie z zasadami, które również oni wyznają, zachowana jest zgodność halal.

Specjalnie dla naszych Gości przygotowaliśmy na piętrze restauracji pokój, w którym muzułmanie mogą pomodlić się. Został zaprojektowany tak, aby czuć się w nim zupełnie komfortowo, dlatego też skierowany jest w stronę Mekki.

Zgodnie z przykazaniami Koranu, który zabrania spożywania wszelkich używek przez wiernych, w naszym lokalu nie jest i nigdy nie będzie podawany alkohol, jak również shisha. Świadomy fakt rezygnacji z tych substancji jest pewnego rodzaju ewenementem, jeżeli chodzi o lokale wywodzące się kulturowo z islamu w Warszawie. Niestety nie jesteśmy w stanie wskazać chociażby jednego miejsca w stolicy, który spełniałby to elementarne i podstawowe prawo Koranu  – aby móc w pełni nazywać się przyjazny muzułmanom.

Jakie są skutki braku alkoholu w naszym lokalu? Przede wszystkim – spokój i bezpieczeństwo, wysoka kultura, czysta toaleta i atmosfera wzajemnego szacunku. Nasza restauracja, dzięki rezygnacji z używek, jest w pełni otwarta także dla najmłodszych z naszych Gości. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej kawy oraz rewelacyjnej kuchni – z pewnością każdy znajdzie u nas coś pysznego dla siebie!

Skazka nie tylko słynie z dań wywodzących się z kultury czeczeńskiej, ale również rosyjskiej i polskiej. To właśnie w naszym lokalu, za sprawą przestrzegania norm halal, odwiedzający stolicę muzułmanie będą mogli z pełnym spokojem rozkoszować się niezwykłym smakiem ręcznie lepionych, klasycznie polskich pierogów. A gdy zatęsknicie za ich smakiem, będziecie mogli po prostu zabrać je ze sobą na wynos albo zamówić z dostawą.

W naszej ofercie znajdziecie także wiele dań charakterystycznych dla Rosji, Ukrainy, Uzbekistanu i Kaukazu, jak np. jak boeuf strogonow, barszcz ukraiński, zupę z jagnięciną, czebureki z mięsem, manty, pielmieni i wiele innych mięsnych potraw, które przygotowywane są w pełnej zgodzie z zasadami halal

Skazka jest jedną z nielicznych restauracji w Warszawie, która przestrzega wszystkich zasad halal. Naszych stałymi bywalcami są islamscy działacze religijni – wywodzący się ze społeczności czeczeno-inguskiej, jak również przedstawiciele innych religijnych środowisk m.in. tatarskicharabskich

Już nie będziecie musieli odmawiać sobie mięsnych przyjemności, a także nie ominiecie ważnych punktów na mapie kulinarnej naszego kraju.