Pierogi – Pierogarnia Warszawa – Skazka

Pierogi – Pierogarnia Warszawa – Skazka

Ręcznie lepione pierogi

Lepimy dla Was pierogi od 2015 roku. Wkładamy w ten proces ogromną ilość serca, zaangażowania, pasji. Nigdy nie odeszliśmy od ręcznej produkcji. Nigdy nie poszliśmy na żaden kompromis związany z użyciem gorszej jakości składników. 

Wszystkie oferowane przez nas wyroby mączne są wykonywane ręcznie, samodzielnie. Obok klasycznych pierogów oferujemy również malutkie pierożki z mięsem – pielmieni, większe pierogi na parze – manty, zawierające farsz mięsny lub łososia, dynię, oferujemy również zapiekaną w piecu samsę. 

Oferujemy zarówno pierogi o tradycyjnych farszach – takie jak pierogi ruskie, pierogi z mięsem (gotowanym, wołowym), tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami. Proponujemy także pierogi ze świeżym szpinakiem (zawsze świeżym, jak ognia unikamy mrożonego!) i serem feta, burakami i ricottą, suszonymi pomidorami. 

Zawsze staramy się proponować również odmiany wegańskie, posiadamy w ofercie np. pierogi z soczewicą. 

Polecamy też nasze pierogi bezglutenowe, które udało nam się doprowadzić do bardzo wysokiego poziomu. Nie tylko nie są one gorsze niż zwykłe pierogi glutenowe. Można uznać, że są nawet lepsze, że ciasto jest smaczne. Nie kruszą się. Są naprawdę dopracowane.  

 

Nasze Pierogi – pierogi premium

Dzięki naszej ofercie możecie skosztować w Warszawie wspaniałych pierogów, na najwyższym poziomie. Staramy się bardzo wysoko ustawić poprzeczkę. Nie szukamy ŻADNYCH kompromisów, oszczędności. Nasze tworzymy z wykorzystaniem prawdziwego masła, wołowiny, jagnięciny, wysokiej jakości twarogu, owoców wiśni czy truskawek (okrągły rok! Nigdy nie używamy żadnych dżemów!). Wszystkie nasze pierogi lepimy ręcznie. Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami i wkładamy całe nasze serce w tworzenie naszych pierogów. 

Również nasze ciasto zalicza się do najsmaczniejszych. Przez lata doskonaliliśmy nasze przepisy w tym zakresie, osiągając bardzo wysokie wyniki. Dodatkowo nasze pierogi nie posiadają grubego ciasta, dzięki czemu można rozkoszować się dużą ilością farszu. 

Pierogi na dowóz, pierogi na telefon, Pierogi w dostawie

Dowozimy nasze pierogi na terenie całej Warszawy i okolic. Działamy w ten sposób już od lat. Zlepiliśmy już pewnie miliony pierogów – wyznaczając przy tym wysokie standardy. Obok pierogów oferujemy również inne dania kuchni wschodu – zupy, dania główne, sałatki. Bardzo gorąco zachęcamy do zamawiania naszych pierogów oraz np. naszych zup – zupy takie jak barszcz ukraiński, zupa rybna ucha czy szurpa z baraniną będą doskonale się komponowały za naszymi pierogami. 

Nasze pierogi po dostarczeniu będą ciepłe i bardzo pożywne. W transporcie nie stracą w najmniejszym stopniu swoich właściwości smakowych. Zachęcamy więc wszystkich do zamawiania pierogów telefonicznie, przez internet. Warto! 🙂

Jakie pierogi polecamy?

W naszej ofercie widnieje całe mnóstwo różnych wyrobów mącznych. Spotkamy tutaj zawsze ręcznie lepione pierogi klasyczne, gotowane w wodzie – ruskie, z mięsem, ze szpinakiem i fetą oraz czosnkiem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zawsze bardzo dużą wagę przykładamy do jakości wykonania naszych wyrobów, w tym również jakości nadzienia. Otóż, nie idziemy na kompromisy. Mięso do naszych pierogów zawsze przechodzi wnikliwą obróbkę mechaniczną – nie pozwalamy sobie na żadne żyłki, ścięgna, kosteczki. Do pierogów musi trafić tylko czyste mięso. Nasze pierogi ruskie posiadają specjalne proporcje – generalnie nie oszczędzamy na twarogu, jak również na jego jakości. Bardzo ważne w pierogach ruskich sa odpowiednie proporcje pieprzu i soli. To ważne aby były optymalne. Farsz musi być wyrazisty, jednocześnie nie może być zbyt słony ani pieprzny. 

Pielmieni – małe pierożki ze wschodu

Pielmieni to malutkie pierożki nadziewane farszem mięsnym – w naszej restauracji dostępne w różnych wariantach – z wołowiną lub jagnięciną/młodą baraniną a ostatnio również z łososiem. Co istotne – sami przygotowujemy nasz farsz, sami rozbieramy mięso, usuwamy z niego wszelkie żyłki, mielimy. Bardzo zabiegamy o to, aby farsz w pielmieniach był bardzo soczysty. Używamy zawsze mięsa wysokiej jakości. Pielmieni stanowią bardzo istotne danie w Rosji – stanowiące pewnego rodzaju symbolikę, potrawę kultową. 

Manty – pierogi gotowane na parze

Tradycyjne pierogi Azji Centralnej – powszechne m.in. w Kazachstanie, Uzbekistanie, Tadżykistanie, Kirgistanie, Turkmenistanie – ale również w całej Rosji, Ukrainie czy Białorusi. Idea mantów jest taka, że surowe mięso i cebulka dochodzą, gotują się wewnątrz pierożka – na parze. Manty są bardzo soczyste, nasycone intensywnym smakiem. Są niepowtarzalne. Bardzo polecamy tę pozycję naszego menu!

Manty w naszym wykonaniu są bardzo wyraziste – posiadają mocne przyprawy, nadające im charakterystycznego aromatu i smaku. 

Samsa – tradycyjne danie Azji Centralnej

W Polsce spotykane są pierogi z pieca. W zasadzie czymś podobnym jest samsa. A jednak samsa jest przygotowywana z innego ciasta – ala francuskiego. Samsa to ciastko z nadzieniem – tradycyjnie jest to nadzienie mięsne, w naszej karcie można jednak spotkać również samsę z łososiem, ziemniakami, szpinakiem. Ciasto jest chrupiące. Nadzienie soczyste.